Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimas, liečiantis motociklų vairuotojus

Naujienos ateina ir į motociklininkų gyvenimą ir ypač palies besiruošiančius įsigyti A ar A papildomas vairuotojo pažymėjimo kategorijas.

Seimas ypatingos skubos tvarka (66 Seimo nariai balsavo už, 16 susilaikė) priėmė europinį Saugaus eismo keliais įstatymo pataisų projektą Nr. XIP-4172(2). Priimtomis pataisomis patikslinta transporto priemonių kategorijų apibrėžtis, įstatyme įtvirtinta nauja A2 motorinių transporto priemonių kategorija, kuri leis vairuoti motociklus, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės, įstatymas papildytas dviem naujomis – galingojo keturračio ir triračio kategorijomis.

Priimtomis pataisomis patikslinti reikalavimai dėl minimalaus amžiaus, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti motorines transporto priemones (pvz., A kategorijai vietoj minimalaus amžiaus 18 metų nustatyti 20 metų ir kt.).

Nustatytos toks motorinių transporto priemonių kategorijos ir minimalus vairuotojų amžius:  AM kategorija – mopedai ir lengvieji keturračiai – 15 metų;  A1 kategorija – motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW – 16 metų;  A2 kategorija – motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės – 18 metų; A kategorija – triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų;  B1 kategorija – triračiai ir keturračiai – 16 metų.

Pasinaudota www.lrs.lt ir www.motopress.lt medžiaga

Pasidalink savo nuomone